(FOTO) MARTINEZ PONOVO JUNAK Aston Vila nakon penala do polufinala, Emeri zna kako se igraju evropska takmičenja

Fudbaleri Aston Vile su se plasirali u polufinale UEFA Lige konferencija.

Martinez hvata loptu

Oni su u revanš meču četvrtfinala eliminisali Lil kao gosti sa 4:3 poslije boljeg izvođenja penala.

Nakon 90 minuta je bilo 2:1 za Lil, koliko je Vila pobijedila prije sedam dana u Birmingemu, dok u produžecima nije bilo golova.

Vila u polufinalu čeka boljeg iz duela između Fenerbahčea i Olimpijakosa, koji se sastaju večeras u Istanbulu nakon 3:2 za Grke u Pireju.

Lil je zasluženo stekao prednost u 15. minutu, čime je izjednačio u ukupnom rezultatu, a strijelac je bio Jusuf Jaziči.

Fudbaleri Lila slave

Drugo poluvreme je krenulo u istom ritmu, ekipa iz Birmingema je bila nemoćna, Lil je napadao, tražio drugi gol i našao ga je u 68. minutu. Kapiten Andre, zahvatio loptu glavom i, uz pomoć stative i prečke, pogodio željeno mesto, iza “skamenjenog” golmana Martineza, za 2:0.

Nije više Aston Vila imala šta da čeka, krenula je svim silama po pogodak, imala je nekoliko opasnih akcija i uspela je da izjednači ukupan rezulatat u 87. minutu. Votkins je napravio veliki posao na levom boku, izdržao je duel sa snažnim Diakiteom i uputio centaršut posle kog su se sudarili golman Ševalije i vezista Lila Bentaleb, iskusni čuvar mreže je ispustio loptu koju je imao u rukama, a nakon velike gužve je ona stigla do Metija Keša, koji je precizinim udarcem sa 17 metara zatresao mrežu, za 2:1.

U dodatnih 30 minuta su pretili i jedni i drugi, ali golova nije bilo, pa je putnik u polufinale odlučen u penal-seriji.

Heroj Vile po ko zna koji put bio je golman Emilijano Martinez koji je u 5. seriji odbranio udarac kapitenu Andreu.