(FOTO) MINIMALAN, ALI ZASLUŽEN Zrinjski porazom u Alkmaru izgubio i teoretske šanse za plasman dalje u Ligi konferencija

Fudbaleri Zrinjskog poraženi su 1:0 na gostovanju u Alkmaru u petom kolu grupe E Lige konferencija.

Plemići su ovim porazom izgubili i sve nade da mogu dalje u istorijskoj sezoni i prvom nastupu jednog kluba iz BiH u nekom evropskom takmičenju.

Trenutak odluke dogodio se u drugom poluvremenu, tačnije 60. minutu kada je Vangelis Pavlidis bio precizan sa bijele tačke, pošto je prethodno isti igrač oboren od strane Ćužea.

Zaslužena pobjeda domaćih koji su apsolutno dominirali čitavim tokom meča i ovom pobjedom došli do šestog boda i trećeg mjesta, dok su Mostarci sada na dnu tabele sa 3 boda.

Naredni evropski izazov i zvaničan oproštaj, Plemići će imati za 14 dana, kada će “Pod Bijelim brijegom” gostovati Aston Vila, a u periodu do tog meča odigraće i dva duela u Premijer ligi sa Zvijezdom i Širokim Brijegom.