(FOTO) Mnogo uzbuđenja u Hamburgu: Poljska i Holandija nastavili goleadu na Evropskom prvenstvu

Počeo je 3. dan Evropskog prvenstva u Njemačkoj, a današnji program otvorili su fudbaleri Poljske i Holandije.

EURO 2024 Poljska - Holandija

Nakon prvih 45 minuta rezultat je neriješen 1:1.

I jedna i druga reprezentacija u ovaj meč ušle su oslabljene, bez nekih od nosilaca igre, ali su Holanđani prije početka susreta bili blagi favoriti.

Ipak, uslijedio je šok u Hamburgu, pošto je u 16. minutu Poljska došla do prednosti. Strijelac je bio Adam Buksa, fudbaler Antalijaspora koji je pogodio glavom nakon što je korner sjajno izveo Pjotr Zelinski.

Od tog trenutka Lale su zaigrale dosta bolje. Ređale su se prilike pred golom Poljske, a izjednačenje je stiglo u 29. minutu kada je Kodi Gakpo nakon odbitka pogodio mrežu Vojčeka Ščesnog.

Od tog momenta opao je ritam utakmice, a pred smiraj prvog poluvremena sjajnu priliku propustio je Memfis Depaj, pa se na poluvrijeme otišlo sa 1:1.

Tako su ove dvije reprezentacije nastavile goleadu koja je do sada viđena na Evropskom prvenstvu i nema sumnje da nas tek očekuje dosta uzbzđenja.