(FOTO) NAPREDAK PONOVO KOBAN ZA CRNO-BIJELE Partizan u finišu izbjegao poraz u Kruševcu, izmiče i 2. mjesto na tabeli

Fudbaleri Partizana još jednom su razočarali svoje navijače, pošto su u okviru 5. kola plej-ofa Superlige Srbije remizirali sa Napretkom u Kruševcu.

Iako se činilo da će Partizan doživjeti novi poraz, crno-bijeli su u finišu došli do izjednačenja, a konačan rezultat bio je 3:3.

Činilo se da će crno-bijeli konačno prekinuti niz loših rezultata, i da će Albert Nađ prvi put osjetiti slast trijumfa na klupi Partizana, ali je onda uslijedio šok.

Partizan je krenuo ofanzivno. Već u 6. minutu crno-bijeli dolaze do prednosti. Antić je sjajno centrirao iz kornera, a Aleksandar Filipović smjestio je loptu glavom u mrežu.

Nije se dugo čekalo na odgovor Kruševljana. Već u 19. minutu sjajno je centrirao Tomić, gdje je Majdevac sjajno iskočio ispred filipovića i glavom pogodio suprotni ugao golmana Jovanovića.

Potpun preokret kreirao je Nebojša Bastajić. Fenomenalnom minijaturom sa ruba šesnaesterca plasirao je loptu u nebranjeni dio mreže u 26. minutu i Napredak dolazi do prednosti. Sa tim rezultatom otišlo se na poluvrijeme.

Odlučili su crno-bijeli još agresivnije da uđu, a to ih je skupo koštalo, pošto je sjevnula kontra Napretka, a Majdevac ponovo pogađa mrežu Partizana.

Činilo se da će crno-bijeli doživjeti i 6. poraz u nizu. Ipak nije se predavao Partizan. Ušao je sa klupe Aleksa Janković i bio je to pun pogodak Alberta Nađa. Bivši igrač Čukaričkog sjajno je ušao u sredinu sa lijevog krila i plasirao loptu u mrežu Napretka u 80. minutu.

To je dalo veliki vjetar u leđa crno-bijelima koji su krenuli na sve ili ništa, a to se isplatilo u 89. minutu kada je Gajas Zahid pogodio gol za izjednačenje i 3:3. Do kraja meča nije bilo uzbuđenja pa su ove dvije ekipe podijelile plijen.

Crno-bijeli su sada dodatno ugrozili 2. poziciju na tabeli koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona, pošto se ovim kiksom TSC približio na samo 2 boda zaostatka.

Partizan u narednom kolu dočekuje Mladost iz Lučana, dok će Napredak gostovati Vojvodini.