(FOTO) NESTVARAN MEČ Bolonja ispustila 3 gola prednosti, Juventus u samom finišu "iščupao" bod

Fudbaleri Bolonje i Juventusa remizirali su 3:3 u fantastičnoj utakmici 37. kola italijanske Serije A.

Bio je to duel 2 ekipe koje imaju isti broj bodova, pa se i očekivala velika borba za 3. mjesto na Renato Dal'ari.

Pod Vođstvom Tijaga Mote Bolonja je apsolutni hit prvenstva, a u prošlom kolu osigurali su učešće u Ligi šampiona.

Posrnuli velikan Juventus nakon osvajanja Kupa Italije dobio je vjetar u leđa.

Bolonja je dominirala praktično do tih posljednjih 15 minuta. Već u drugom Kalafori je pogodio za 1:0, da bi u 11. Kastro bio strijelac glavom iz petarca, a asistent Urbanski za 2:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Juventus je u prvom poluvremenu bio potpuno bezopasan, imali su samo jedan udarac ka golu i gotovo da nisu ni postojali na terenu.

Kada je u 53. minutu Kalafori pobjegao i postigao svoj drugi gol za 3:0, djelovalo je da Juventusu prijeti prava katastrofa.

Ali, onda je privremeni trener Paolo Montero napravio ključne promene, Jildiz je zamenio Gatija, a Milik Vlahovića i upravo su oni donijeli izjednačenje.

Juventus je u meč najprije vratio Kjeza u 76. minutu pošto je iskoristio smušenost u odbrani Bolonje. Onda je uslijedio pravi šok. U 83. minutu Milik je pogodio iz savršenog slobodnjaka za 2:3, a već u sljedećem napadu je i Jildiz bio precizan za 3:3, poslije katastrofalne greške odbrane Bolonje.

Do kraja je Juventus čak mogao i do preokreta, u 88. minutu ceo stadion je zanijemio kada je Kjezin udarac izblokiran.

Bolonja je i pored ovog remija zadržala treće mjesto zahvaljujući gol razlici, ali u poslednjem kolu mora da pobijedi Đenovu u gostima ako želi da ostane na toj poziciji. Juventus dočekuje Moncu u posljednjem kolu.