(FOTO) NESTVARNA DOMINACIJA Iga Švjontek pregazila Italijanku i odbranila titulu na Rolan Garosu

Najbolja teniserka svijeta Iga Švjontek odbranila je titulu na Rolan Garosu, pošto je u finalu savladala Italijanku Jasmin Paolini.

Poljakinja je za samo 69 minuta igre slavila sa 2:0, a po setovima je bilo 6:2, 6:1.

Ona je tako došla do pete grend slem titule, a ukupno 25. na WTA turu.

Baš kao što je to bio slučaj tokom čitavog turnira, Švjontek nije dala ni promil šanse svojoj protivnici.

Iako se na startu činilo da bi mogao ovo da bude uzbudljiv meč, to se nije desilo. Prve je do brejka došla Paolini kada je već u trećem gemu oduzela servis protivnici i povela sa 1:2. Ipak ekspresno uzvraća brejkom Švjontek i sa pet uzastopnih osvojenih gemova lagano osvaja prvi set.

Serija osvajanja gemova nastavljena je i u drugom setu. Iga ekspresno dolazi do 5:0, sa dva brejka. Ipak uspjela je Paolini da dođe do počasnog gema u drugom setu, ali to je bilo sve od 15. teniserke svijeta, kojoj je ovo bilo prvo grend slem finale.

Švjontek je svojim servisom završila ovaj meč i okitila se petom grend slem titulom, a četvrtom na Rolan Garosu.