(FOTO) NULA U MOSTARU Borac i Velež podijelili bodove u derbiju kola

Fudbaleri Borca i Veleža remizirali su u okviru 22. kola Premijer lige BiH, a konačan rezultat bio je 0:0

U derbiju kola koji se igrao u Mostaru vidjeli smo dva različita poluvremena, a čini se da je neriješen ishod na kraju bio i najrealniji ishod.

Borac je tako nastavio nestvaran niz bez poraza u Premijer ligi, a crveno-plavi su posljednji put poraženi 12. avgusta prošle godine u prvom kolu protiv Željezničara.

Mnogo uzbuđenja viđeno je u prvom poluvremenu i pravo je čudo kako ni jedna ni druga ekipa nisu uspjele da postignu pogodak.

Borac je prvi propustio veliku šansu. Igrao se 15. minut kada je Jovo Lukić promašio prazan gol, ali nije uspio da dobro zahvati loptu.

Odmah u narednom napadu Velež je takođe imao fantastičnu priliku kada je Asmir Suljić izašao sam ispred golmana Marka Miloševića, ali se spetljao, pa nije ni uputio udarac ka golu. Bilo je do kraja još dobrih šansi, ali je nakon prvih 45 minuta poluvrijeme okončano bez pogodaka.

Ipak, mnogo sporiji ritam viđen je u drugom poluvremenu. Viđena je mnogo veća borba na sredini terena, dok su golmani imali jako malo posla. Ipak u 76. minutu sijevnula je kontra Veleža, a ponovo je Suljić bio u prilici. Ipak sa ruba šesnaesterca poslao je loptu daleko pored gola.

Ipak najbolja prilika viđena je u samom finišu meča kada je Alen Jurilj pogodio prečku u 92. minutu susreta.

Borac ostaje prvi na tabeli sa 49 bodova, deset više od prvog pratioca, ekipe Zrinjskog, koji ima i utakmicu manje. Velež ostaje na trećoj poziciji sa 35 osvojenih bodova.

U narednom kolu Borac će narednog vikenda dočekati GOŠK, ali će prije toga u Kupu BiH dočekati ekipu Sarajeva u srijedu, dok će Velež u Kupu gostovati Širokom Brijegu, a u narednom kolu Premijer lige BiH, Mostarci gostuju na Mokrom Docu ekipi Posušja.