(FOTO) OGROMAN KORAK KA TITULI Borac golovima Nišića i Jurilja do pobjede nad Širokim Brijegom

Fudbaleri Borca savladali su ekipu Širokog Brijega u okviru 29. kola Premijer lige BiH i tako načinili ogroman korak ka osvajanju titule.

Borac je na stadionu Bare u Čitluku slavio sa 2:1.

Već u prvom minutu dobili smo promjenu rezultata, Jakov Blagaić je oboren u kaznenom prostoru, a sudija Kesić pokazao je na bijelu tačku za Borac.

Siguran izvođač jedanaesterca bio je vezista crveno-plavih Jovan Nišić koji donosi Borcu prednost.

Nismo vidjeli mnogo lijepog fudbala u prvom poluvremenu, igralo se uglavnom na sredini terena, a do kraja prvog dijela igre mreže su mirovale.

Već na startu drugog poluvremena vidjeli smo dva gola. Široki Brijeg preko Luke Mamića dolazi do izjednačenja u 54. minutu, ali ubrzo je stigla nova promjena rezultata i nova prednost Borca. Ponovo je Blagaić jedan od glavnih aktera, kada je asistirao Alenu Jurilju za 2:1.

Do kraja utakmice nije bilo mnogo prilika, a kolosalnu šansu u 81. minutu propustio je Milan Makarić kada se našao sam ispred golmana Puljića, ali je čuvar mreže Širokog Brijega sjajno reagovao.

Borac je ovom pobjedom uvećao prednost na liderskoj poziciji na tabeli u odnosu na prvog pratioca ekipu Zrinjskog i sada imaju 8 bodova više, ali Zrinjski tek treba da odigra svoj meč ovog kola.

Do kraja prvenstva Borac će odigrati još 4 susreta, a u narednom kolu dočekuje GOŠK iz Gabele.