(FOTO) ORLIĆI PALI U LESKOVCU Drulovićeva četa poražena od Iraca i udaljila se od EURA

Mlada reprezentacija Srbije (U21) poražena je u Leskovcu od Sjeverne Irske sa 2:1, u okviru sedmog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Iako su izabranici selektora Ljubinka Drulovića poveli na stadionu Dubočice, dozvolili su preokret i tako doživjeli novi poraz.

Srbija je povela u 40. minutu, Aleksa Matić je asistirao za Stefana Mitrovića, koji je uspio da zatrese mrežu Sjevernih Iraca.

I kada se očekivalo da orlovi nastave u istom stilu, u nastavku je viđena sasvim druga slika, Irci su se trgnuli i stigli do potpunog preokreta.

U 56. minutu Čarli Alen je izjednačio, da bi u 70. minutu Krejg Farkjuar postigao pobjedonosni gol za goste.

Srbija se tako udaljila znatno od plasmana na Evropsko prvenstvo, piše B92.

Poslije sedmog kola je na trećem mjestu sa 10 bodova, pet bodova manje, i utakmicom više od Engleske.

Do kraja kvalifikacija, srpski fudbaleri imaju još tri meča, dva protiv Ukrajine, i jedan protiv Azerbejdžana.