(FOTO) Pao nakon skoro 3 sata borbe: Hamad Međedović eliminisan na startu Rolan Garosa

Srpski teniser Hamad Međedović nakon skoro tri sata borbe poražen je od Flavija Kobolija sa 1:3, po setovima 2:6, 3:6, 7:6, 3:6.

Hamad Međedović

Nije uspio 135. teniser na planeti nakon sjajnih kvalifikacija to i da materijalizuje slavljem na startu Rolan Garosa i čini se da je dekoncentracija sa početka meča bila presudna za njega.

U prvom setu je vrlo lako dozvolio rivalu da iskoristi dvije od početne tri brejk lopte, dok sam nije došao do prilike da osvoji isti, pa je slika bila i više nego jasna nakon 41 minuta borbe.

I drugi set je maltene identično započet iz ugla Međedovića, dva brejka minusa je imao poslije pet gemova, vratio je jedan servis u šestom, ali je i u devetom gemu na svom servisu opet poklekao i minus je dupliran.

Kilometarski treći gem trećeg seta je označio da Hamad može više od prikazanog, pa je tri propuštene prilike tada ipak osvetio brejkom za 5:4. Odmah je Koboli uzvratio, pa se otišlo u tajbrejk, prije kog je Italijan čak propustio i jednu meč loptu. Rezultatom 7:2 Međedović je došao do seta i to je burno proslavio, za razliku od nekih prethodnih situacija kada je vrlo burno razgovarao sa sudijom.

Posljednji set je protekao u totalnoj dominaciji Kobolija i slika je samo ponovoljena kao iz prva dva seta. Opet dva brejka minusa, ali je po receptu drugog perioda meča jedan vraćeni odmah i ispušten i to je bilo to.

Italijan će u drugom kolu igrati protiv Holgera Runea, koji je sa 3-0 porazio Danijela Evansa, piše Telegraf.