(FOTO) Partizan se poklizao u Nišu: Radnički donio Zvezdi lidersku poziciju

Fudbaleri Partizana poraženi su u Nišu od ekipe Radničkog, rezultatom 1:2 u 17. kolu Superlige Srbije.

Po vrlo teškom terenu, na početku meča posjed lopte i terensku inicijativu imali su fudbaleri Partizana. Nišlije su se uglavnom bazirale na kontranapade. Pokušali su crno-bijeli na startu preko Mateusa Saldanje i Alda Kalulua, ali lopta nije ušla u gol.

Sa druge strane nekadašnji igrač Partizana, Sava Petrov imao je takođe dobru priliku da dovede Radnički u vođstvo, ali je golman Partizana Aleksandar Jovanović sjajno reagovao. Ipak, bez golova se otišlo na pauzu.

Gajas Zahid

U drugom poluvremenu izabranici Igora Duljaja krenuli su ofanzivno, a to se isplatilo u 53. sjajnu loptu uputio je Kristijan Belić za Mateusa Saldanju koji je izašao sam ispred golmana Rosića, i pospremio loptu u mrežu.

Ipak, mnogo će se pričati o 67. minutu kada je sudija Ivković pokazao na bijelu tačku, a siguran izvođač za Radnički bio je Sava Petrov.

Nišlije samo šest minuta kompletiraju preokret, nakon kornera, mladi Mihajlo Ilić pogodio je sopstvenu mrežu za 2:1 za Radnički.

Imao je Partizan sjajnu šansu u 88. minutu kada je Partizan mogao do izjednačenja, ali Gajas Zahid nije bio dovoljno koncentrisan, pa je nakon intervencije Rosića lopta otišla u korner.

Ovim porazom, Partizan je izgubio lidersku poziciji na tabeli Superlige Srbije, koju je preuzeo njihov najveći rival, Crvena zvezda, a i jedna i druga ekipa imaju po 43 boda, ali crveno-bijeli trenutno imaju bolju gol razliku.