(FOTO) Partizan se (tradicionalno) namčio u Morači: Crno-bijeli u 2. poluvremenu uspjeli srušiti otpor Studentskog centra

Košarkaši Partizana zabilježili su 18. trijumf u regionalnoj ABA ligi, pošto su kao gosti bili bolji od Studentskog centra sa 78:84 (26:20, 15:18, 17:25 i 20:21)

Od samog početka meča Studentski centar je pokazao da crno-bijele, sada već tradicionalno, očekuje težak zadatak protiv njih u Morači.

Nakon rezultatskog egala u uvodnim minutima, domaćini mini serijom odlaze na +8, što su brzom igrom u tranziciji i održali do kraja prve dionice. Druga četvrtina donijela je i buđenje izabranika Željka Obradovića. Zaigrali su crno-bijeli dosta bolje u odbrani, serijom 9:0 istopili prednost egala, te momcima Dejana Jakare dopustili samo 15 poena u drugih 10 minuta. Ipak, Podgoričani na pauzu odlaze sa viškom od 3 poena 41:38.

Gdje su crno-bijeli stali u drugoj dionici, nastavili su i početkom drugog dijela meča. Mini serijom stižu do “opipljive” razlike od dva posjeda, te se činilo da će prelomiti meč u tim momentima. Ipak, Studenti se nisu olako predali. Dovkins je zajedno sa Ivšićem održavao priključak, a u posljednjih deset minuta crno-bijeli su ušli sa prednošću od 5 razlike 58:63.

Zanimljivosti nije manjkalo ni u posljednjem periodu. Uspjeli su Podgoričani prići na minus 2 sredinom posljednjeg kvartala, ali to će se ispostaviti kasnije biti njihov maksimum. Iskusno je Partizan kaznio sva promašena bacanja domaćina, te izgubljene lopte i faulove u napadu. Predvodio ih je Džejms Naneli koji je i prelomio ovaj susret. Crno-bijeli su otišli na dvocifrenu prednost i tu se nazirao konačan ishod. Na kraju slavlje Partizana sa 78:84.

Najefikasniji u redovima Partizana bili su Balša Koprivica sa 19, Džejms Naneli je dodao 17, a Panter je meč završio sa 16 koševa na svom kontu. Kod Studentskog centra se istakao Dovkins sa 21 poenom.

Nardeno kolo za izabranike Željka Obradovića biće možda i presudno što se tiče plej-ofa i domaćinstva, pošto će ponovo gostovati na istom mjestu, ali ovog puta ekipi Budućnosti. Crno-bijeli imaju isti omjer kao i Budućnost od po 18 pobjeda i 6 poraza.

Sa druge strane SC Derbi nastavlja borbu za ulazak u plej-of. Dijele 8. poziciju sa Splitom i učinak 11:13, a u narednom kolu gostuje Crvenoj zvezdi.