(FOTO) Pobjedom krenuli u odbranu trofeja: Italija nakon preokreta savladala Albaniju

Fudbalska reprezentacija Italije pobjedom je krenula u odbranu titule prvaka Evrope.

Italija je nakon preokreta savladala Albaniju sa 2:1.

Vrlo efikasno Evropsko prvenstvo je do sada. Nakon četiri utakmice vidjeli smo 16 golova što je fantastična četiri po meču.

Italija

Vratimo se meč u Dortmundu.

Albanija je već u 24 sekundi šokirala Italiju preko Nedima Bajramija koji je tako postigao najbrži gol u istoriji evropskih prvenstva.

Ipak, Italija je aktuelni prvak Evrope i u Njemačku je došla da odbrani tron. Do kraja prvog poluvremena vidjeli smo preokret Azura.

Prvo je na 1:1 izjednačio Alesandro Bastoni u 11. minutu, a potpuni preokret prvaku Evrope donio je Nikolo Barela samo pet minuta kasnije.

U nastavku meča nismo vidjeli mnogo toga. Italijani su još jednom pokazali zašto su najbolji kada treba čuvati rezultat i došli su do prva tri boda u Njemačkoj.

U prvom meču ove grupe Španija je sa 3:0 savladala Hrvatsku.