(FOTO) PORAZ ZA KRAJ Srbija završila učešće na Svjetskom prvenstvu

Rukometašice Srbije porazom su završile učešće na Svjetskom prvenstvu. Izabranice Uroša Bregara su u poslednjem kolu izgubile od selekcije Japana sa 22:20.

Podmlađeni tim Srbije je na planetarnom šampionati ostvario samo jednu pobjedu u prvoj fazi protiv Čilea.

Pružio je naš tim veliki otpor nekim favorizovanim timovima, ali je u završnicama padao, nije uspijevao da se bori do kraja.

U meču protiv Japana već je bilo jasno da nijedna od ove dvije selekcije ne može da se izbori za narednu fazu, piše Sportal.

Veliki zaostatak je Srbija imala na početku meča, dozvolila je rivalu da se odvoji na 6:1. Međutim, uspjele su izabranice Uroša Bregara da se vrate do kraja prvog poluvremena, pa su zaostajale samo jedan gol na pauzi.

U nastavku se velika borba vodila, ali su griješile srpske devojke i dozvoljavale su protivniku da kontroliše igru. Japan je igrao agresivnije, često i sa dva pivota.

Dodatni problem za Bregara predstavljalo je i to što je Radosavljević dobila direktan crveni karton u 36. minutu, pa je jedan od naših najboljih strelaca isključen iz igre.

Nekoliko puta su Srpkinje prilazile na gol zaostatka, ali nisu uspijevale da prelome kada je bilo potrebno, propuštale su svoje šanse i na kraju su poražene.