(FOTO) POTPUNA DRAMA U PIONIRU Zvezda srušila Partizan i povela u finalnoj seriji, crveno-bijeli na korak od novog trofeja, Ledej promašio pobjedu

Košarkaši Crvene zvezde savladali su ekipu Partizana u prvoj utakmici finala plej-ofa Superlige Srbije.

U krcatoj dvorani Aleksandar Nikolić crveno-bijeli su slavili rezultatom 89:88

Fenomenalno su otvorili ovaj meč košarkaši Crvene zvezde koji su nošeni Jagom Dos Santosom pronalazili sjajna rješenja u napadu u prvoj dionici. Nije ni Partizan mnogo zaostajao s obzirom da je nakon prvih 10 minuta rezultat glasio 31:24 za crveno-bijele.

Rapsodijal se nastavila i u nastavku, ali su ipak vodeću ulogu preuzeli košarkaši Partizana, a Danilo Anđušić i Džejlen Smit koji su bili okosnica crno-bijelih. Na poluvrijeme se otišlo minimalnom prednošću partizana 51:52.

Pojavio se faktor Dejan Davidovac u 3. četvrtini u crveno-bijelom dresu koji je uz Rokasa Gedraitisa bio udarna igla, a crveno-bijeli odlaze na +4 pred posljednju četvrtinu 77:73.

Imala je Zvezda problem s obzirom da je Branko Lazić morao da napusti igru ranije zbog pet faulova, a na teren se zbog povrede nije vraćao ni Jago Dos Santos zbog povrede lista.

Iskoristio je to Partizan koji je naplatio otvorene promašaje, a u posljednji minu ušli smo neriješenim rezultatom 87:87.

Ostao je taj rezultat do posljednjih 15 sekundi kada je Zeku Ledeju sviran sporan faul u napadu, nakon koga je postigao koš koji nije važio.

Nakon slobodnih bacanja za crveno-bijele posljednji napad imao je Partizan. loptu je uzeo Zek Ledej koji je krenuo na koš, ali promašio karakterističan šut jednom rukom ispod obruča, pa su crveno-bijeli došli do trijumfa.

Dejan Davidovac bio je najefikasniji igrač na utakmici sa 23 poena, dok ej Jago dos Santos ubacio 18. na drugoj strani Aleksa Avramović ubacio je 20, dok je Danilo Anđušić ubacio 17 poena.

Druga utakmica igra se u srijedu u beogradskoj Areni, a Partizan će biti domaćin. Šampion će postati ekipa koja prva ostvari 2 pobjede.