(FOTO) POTVRDA JESENJE TITULE Borac pobjedom u Ugljeviku ostavio Zvijezdu 09 zakucanu za dno

Fudbaleri Borca nastavili su sa sjajnim partijama u Premijer ligi BiH, te su kao gosti slavili protiv Zvijezde 09 sa 2:1.

(FOTO) POTVRDA JESENJE TITULE Borac  pobjedom u Ugljeviku ostavio Zvijezdu 09 zakucanu za dno

Težak teren i vremenski uslovi u Ugljeviku nisu dozvolili da uživamo u fudbalu, ali ni to nije uspjelo pokvariti planove izabranicima Vinka Marinovića koji su golovima Zorana Kvržića i Davida Čavića odnijeli cijeli plijen za Banjaluku.

Banjalučani su mrežu Zvijezde 09 načeli u 44. minutu, kada je Jakov Blagaić ubacio loptu iz kornera, a u petercu domaćih je sam ostao Kvržić, kom nije bilo teško da sa nekih pet metara sprovede loptu iza leđa Jelovca i sa 1:0 se otišlo na odmor.

Kako je Borac završio prvo poluvrijeme, tako je započelo i drugo – agresivno i borbeno, da riješi sve dileme oko pobjednika.

Kao nagrada za trud crveno-plavih dolazi i detalj iz 56. minuta. David Čavić je dobio upotrebljivu loptu od Jurilja u šesnaestercu domaćih, te odličnim i preciznim udarcem lobovao Jelovca i duplirao prednost velikana iz Platonove.

Nije tu bio kraj dešavanjima u Ugljeviku. Igrao se 75. minut kada je Zvijezda smanjila prednost gostiju. Saliman je prošao po lijevoj strani i poslao loptu na vrh peterca do koje dolazi Josip Ivančić i matira nemoćnog Stjepanovića.

Krenuli su domaći od tog trenutka još jače ka golu Borca, ali je odbrana lidera Premijer lige izdržala sve pritiske.

Borac je novom pobjedom, bar na neko vrijeme pobjegao pratiocima na dvocifrenu prednost, pošto sa 42 boda ima veliku zalihu u odnosu na Zrinjski i Velež koji na svom kontu broje po 32, odnosno Sarajevo sa 30.

Sa druge strane Zvijezda 09 i dalje ostaje na dnu premijerligaške tabele sa samo 8 bodova.

U narednom kolu Borac očekuje još jedno gostovanje, pošto će Banjalučani putovati za Posušje u posljednjem kolu jesenjeg dijela.