(FOTO) PREMIJER LIGA BIH Velež osigurao nastup u Evropi, Željezničar matematički opstao u ligi i gurnuo Tuzla siti u niži rang

Mostarski Velež je pobjedom nad Posušjem od 2:0 potvrdio nastup u evropskim takmičenjima, dok je sarajevski Željezničar savladao Tuzlu siti i matematički obezbijedio opstanak u ligi.

FK Željezničar

Velež je u subotnjem 30. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine ovjerio nastup u kvalifikacijama za Konferencijsku ligu naredne sezone!

Velež je poveo u 15. minutu, kada je poslije centaršuta Klemena Šturma, posušku mrežu sa desetak metara pogodio Mihael Mlinarić – 1:0.

Velež je u nastavku u nekoliko navrata spašavao golman Hadžikić do 67. minuta kada je Nermin Haskić riješio pitanje pobjednika i “ovjerio” 14. trijumf, kao i plasman mostarske ekipe u Evropu – 2:0.

U direktnom duelu u borbi za opstanak, Željezničar je savladao Tuzlu siti i praktično prebrinuo sve brige za nastup u bh.eliti i naredne sezone! Istovremeno, plavi sa “Grbavice” su vrlo izvjesno gurnuli Tuzlake u Prvu ligu Federacije BiH.

Tim Dine Đurbuzovića je terensku inicijativu krunisao pogotkom u 36. minutu kada je mrežu tuzlanskog golmana Tarika Abdulahovića pogodio Sujejman Krpić – 1:0.

A isti igrač je u drugom poluvremenu razriješio sve dileme nakon asistencije Semira Štilića. Krpić je dobro reagovao i ponovo pogodio tuzlansku mrežu – 2:0.

Time je otišao na “plus devet” bodova razlike u odnosu na pretposljednje Tuzlake na tri kola prije kraja sezone, navodi mondo.