(FOTO) REMI U DERBIJU KOLA Borac u sudijskoj nadoknadi ostao bez cijelog plijena na Koševu

Fudbaleri Borca remizirali su na gostovanju kod Sarajeva sa 1:1.

Derbi na Koševu je opravdao sva očekivanja fudbalskih fanatika uz puno prilika na obje strane.

Od samog starta je Borac pokazao da nije došao u Sarajevo da se brani, te preko kontre i zaprijetio golu Šahinovića.

Situacija u kojoj je Borac stigao do prednosti desila se u 2. minutu. Blagaić je asistirao za Jovana Nišića, koji je sa desne strane i nekih 10ak metara snažno šutirao i zatresao mrežu bordo tima za veliko slavlje Banjalučana.

Sarajlije su mogle maltene odmah do izjednačenja. Igrao se 6. minut kada je šutirao Hasić i zatresao okvir gola Milana Mijatovića. Uslijedila je gužva u kaznenom prostoru i konfuzija, ali su to uspjeli izbaciti crveno-plavi.

Derbi se vodio na terenu, ali i na tribina olimpijskog stadiona. Zbog bakljade i dimne zavjese najbolji arbitar BiH Irfan Peljto je morao prekinuti meč.

Sarajevo je imalo blagu terensku incijativu, ali ozbiljnije prilike je stvarao Borac. Jedna od takvih je bila u 45. minutu kada je Blagaić oduzeo loptu i uposlio Kortesa, ali je Borčev Kolumbijac promašio čitav fudbal.

Prvu priliku u nastavku stvorili su domaći. Sebastijan Erera je u tom trenutku izrastao u tihog heroja, pošto je blokirao loptu u petercu i spasio čist gol nakon udarca Julardžije.

Borac je mogao da riješi sve dileme u 74. minutu susreta. Jovo Lukić je mogao da riješi pitanje pobjednika, ali njegova odluka u situaciji 1 na 1 sa Šahinovićem da ga lobuje je poprilično loše izgledala, pa je prilika propala.

Velikan iz Platonove je meč morao da završi sa desetoricom. Započela je kontra Sarajeva, a štoperu Nikoli Pejoviću nije preostalo ništa drugo nego da ruši Čatakovića. Peljto je to smatrao preoštrim i poslao ga van terena u 82. minutu.

Kako se meć bližio kraju, vidjeli smo i sve više tenzija od strane domaćih i odličnu odbranu lidera šampionata.

prilika je viđena i u 89. minutu, ali je na povratnu loptu Keremeh loše šutirao i poslao je pokraj desne stative Mijatovića.

Do izjednačenja domaći stižu u samom finišu susreta. Igrao se 94. minut kada je lopta ubačena u šesnaesterac Borca, a nakon konfuzije se najblje snašao Marin Ančić i postavio konačnih 1:1.

Borac je i dalje prvi na tabeli sa 30 bodova, 4 više od Zrinjskog i 6 od trećeplasiranog Sarajeva. U narednom kolu crveno-plavi će dočekati Željezničar, dok će Sarajevo u goste Posušju.