(FOTO) ROMA JE GAZDA RIMA Manćini srušio Lacio i Vučicu vodi prema Ligi šampiona

Fudbaleri Rome savladali su kao domaćini ekipu Lacija rezultatom 1:0 u okviru 31. kola italijanske Serije A.

Roma

Izabranici Danijelea de Rosija slavili su u velikom rimskom derbiju koji nije bio pretjerano sadržajan, ali ovo su utakmice u kojima su najbitniji osvojeni bodovi.

Prvi je zaprijetio Lacio i to preko Ćiro Imobilea čiji je udarac završio tik pored lijeve stativa gola Vučice.

Sve je išlo ka tome da ekipe na odmor odu bez postignutog pogotka, ali onda se dogodio detalj iz 42. minuta meča.

Paulo Dibala je izveo odličan korner s lijeve strane, a najviši u skoku bio je Đanluka Manćini koji je glavom savladao nemoćnog Hristosa Mandasa.

Roma je ostavila generalno bolji utisak i u drugom poluvremenu, Stefan El Šaravi je pogodio stativu, da bi nakon toga Lacio stigao do gola koji je ipak poništen jer je Daiči Kamada bio u ofsajdu.

Do kraja utakmice nismo vidjeli mnogo uzbuđenja. Roma je rutinski sačuvala prednost i osvojila nova tri boda i sada se nalazi ne petoj poziciji Serije A sa ukupno 55.