Tenis

(FOTO) Španac se namučio na startu: Alkaras teže od očekivanog krenuo u odbranu titule na Vimbldonu

Mladi španski teniser, Karlos Alkaras uspješno je krenuo u odbrani titule na Vimbldonu, pošto je u prvom kolu uspio da savlada malo poznatog estonskog tenisera, Marka Lajala iz Estonije za oko dva sata i 15 minuta igre - 3:0 (7:6, 7:5, 6:2).

Može se reći da Alkaras uopšte nije tako lako prošao dalje, pošto se mladi Estonac prikazao u sjajnom svijetlu britanskoj publici, ali i svetskoj javnosti, uprkos činjenici da je tek na 269. mjestu na ATP listi.

Svaki osvojeni gem je Lajal burno slavio, a mogao je vrlo lako da dođe i do jednog seta, posebno prvog u kojem je čak izborio i tajbrejk protiv Karlitosa.

Štaviše, Lajal je tamo imao i brejk prednosti na 2:3, ali je imao tu nesreću da ga odmah i ispusti u narednom gemu, pa se posle toga bez ijedne brejk lopte do kraja seta otišlo u tajbrejk.

Egal u odlučujućem gemu potrajao je negdje do njegove polovine, poslije čega je uslijedila serija Karlosa od 4:0 za osvajanje prvog seta.

Međutim, nije se predavao Karlosov rival ni u drugom setu, pošto je nastavio ozbiljno da stavlja na test svaki njegov udarac. I ovoga puta je Lajal bio taj koji je prvi napravio brejk i odmah ga ispustio u narednom gemu, što nekako i ukazuje da i dalje ima određenu tremu i blokadu kada igra na najvećem nivou.

Na kraju, dopustio je Karlosu da mu još jednom uzme servis baš na samom kraju seta i tada je bilo jasno da će Španac biti pobjednik ovog meča.

Treći set bio je samo šetnja kroz park za Alkarasa, koji je stigao do dva brejka viška vrlo brzo, poveo sa 4:1 i na kraju prošao dalje u drugo kolo i uspješno započeo odbranu titule na Vimbldonu.

U drugoj rundi, Alkaraza čeka pobjednik meča između Aleksa Vukića iz Australije i Sebastijana Ofnera iz Austrije.