(FOTO) TREĆI PORAZ Oslabljena Igokea nije imala snage za preokret

Košarkaši Igokee doživjeli su novi poraz u FIBA ligi šampiona.

Igosi su u meču 3. kola poraženi u gostima kod italijanske Tortone s 91:84. Igokea je u posljednjih 10 minuta ušla sa minus 19 i malo je nedostajalo da napravi veliki preokret.

Prvak BiH je u ovaj meč ušao sa dva poraza, dok je Tortona lider Grupe H i to su portvrdili i trećom pobjedom u isto toliko mečeva.

Od starta utakmice je bilo jasno da će Igokea teško do iznenađenja u Italiji iako su u ovaj meč ušli na krilima velike pobjede protiv Partizana u ABA ligi. Ipak, domaći je već nakon prve četvrtine došao do prednosti od devet poena koju je sačuvao sve do poluvremena.

Vladimir Jovanović

Kako je utakmica odmicala tako se i povećavala prednost domaćina koji je nakon treće četvrtine imao plus 19. Već tada je bilo jasno da će Igokea upisati novi poraz.

U posljednjoj četvrtini četa Vladimira Jovanovića je pokazala zašto je slavila u Beogradu, ali preokret ipak ostao nedostižan. Posljednji period meča Igokea je dobila s 31:19.

Treba istaći da je Igokea u ovom meču bila oslabljena jer nisu igrali Nemanja Gordić, Marko Jošilo i Džeki Karmajkl.

Leon Radošević je s 19 poena bio najbolji u redovima domaćina, dok su se kod Igokee istakli Nikola Marić sa 16 i Nikola Tanasković s 15 poena.

Igokea i pored ovog poraza ima šanse da se plasira u narednu fazu takmičenja, a 28. novembra će dočekati Mursiju i neophodna im je pobjeda. Prije toga ih očekuju dva domaća duela u regionalnom takmičenju i to protiv Budućnosi i Zadra.