(FOTO) TRILER PRIPAO ŠPANCU Alkaras nakon preokreta slomio Sinera i plasirao se u finale Indijan Velsa

Prvi teniser koji je pobijedio Janika Sinera u 2024. godini je Karlos Alkaras i to nakon što je Španac "počišćen" u prvom setu za 34 minuta igre.

Karlos Alkaras

Međutim, kada aktuelni šampion na startu drugog seta promijenio stil igre, odlučio da manje napada i bude strpljiviji u razmjenama, dogodio se veliki preokret i povratak „Karlita“ u veliko finale.

Prošle godine dobio je Italijana u dva, ove u tri seta u Kalifornijskoj pustinji: (2) šampion Vimbldona – (3) prvak Australijan opena 1:6, 6:3, 6:2.

Od trenutka kada je doživio prvi brejk na meču, u četvrtom gemu drugog seta za 3:1 u korist dvije godine mlađeg rivala, postao je bukvalno neprepoznatljiv. Nervozan i nesiguran u to kako da riješi drugačijeg Alkarasa, Siner je utrostručio broj grešaka u odnosu na start meča i počeo da srlja u poraz, prvi poslije 17 pobjeda od starta sezone.

Alkaras je tu promjenu mogao jasno da prepozna sa druge strane mreže, tako da je treći set – uglavnom – protekao u Karlosovom „podbacivanju“ loptice za Janikovu neiznuđenu grešku.

Da, bilo je tu povremeno briljantnih poena i vinera, ali generalno Italijan nije uspijevao da povrati poljuljano samopouzdanje, naročito ne od kada je doživio nezogdan pad prilikom prvog brejka za Alkarasa u trećem setu.

Neutralna publika, koja je poslije prvog seta davala podršku uzdrmanom Alkarasu, u tom trenutku većinski je prešla na stranu Sinera, vjerujući da će polufinale potrajati, ali nije potrajalo duže od dva časa i tri minuta efektivne igre, piše Sport klub.

Efektivne, jer je neočekivani pljusak u Kaliforniji prekinuo duel na duži period nakon uvodna tri gema.