(FOTO) TRINKIJERI PREPORODIO ŽALGIRIS Litvanci ponizili Efes u 24. kolu Evrolige

Košarkaši Žalgirisa nanijeli su težak poraz Anadolu Efesu u Kauansu u okviru 24. kola Evrolige - 96:70.

Bio je ovo meč u kojem se samo jedan tim pitao za sve na terenu.

Kako je igrao Efes, a kako Žalgiris najslikovitije svjedoči rezultat iz 12. minuta meča. kada je na semaforu stajalo 41:14.

Već tada Žalgiris je mogao sebi da upiše pobjedu, devetu ove sezone koja im daje određenu nadu da mogu uhvatiti priključak u borbi za doigravanje – naravno ako nastave sa ovakvim igrama i pobjedama.

Efes i Žalgiris su sada poravnati na tabeli (9/15).

Od dolaska Trinkijerija na klupu ekipe iz Kaunasa, Žalgiris ima pozitivan učinak – 4-3.

Ekipa trenera Emrea Džana obrukala se ove večeri kao nikad ranije ove sezone. Već nakon prve četvrtine bila je u zaostatku od 20 poena (34:14), brzo je bilo i 30 (44:14) i tu je svaka priča o epilogu ovog meča završena.

Nastavak je bio stvar rutine za litvanski sastav.

Teško da će ovakva blamaža tek tako da prođe kod uprave turskog kluba koja već neko vrijeme drži Džana na “tankom ledu”.

Kod Žalgirisa, nekipu su napadački vodili Birutis sa 18 poena, Šmits, Manek, Ulanovas sa po 13, Dimša sa 11.

Klajburn sa 19 i Tompson sa 17 poena jedii su bili rapsoloženi za igru kod turskog tima.