(FOTO) Turci nemoćni u Dortmundu: Portugal laganim trijumfom osigurao plasman u osminu finala Evropskog prvenstva

Fudbaleri Portugala savladali su ekipu reprezentaciju Turske u okviru 2. kola grupe FEvropskog prvenstva i ovjerili plasman u osminu finala.

Izabranici Roberta Martineza lako su upisali nova tri boda, a slavili su rezultatom 3:0.

Sada je jasno da će Portugalci igrati osminu finala.

Da će Kristijano Ronaldo i društvo upisati sigurnu pobjedu, bilo je jasno već nakon prvih 45 minuta. Igrao se 21. minut kada je Bernardo Silva naletio na odbitak i smjestio loptu u gol Turske za veliko slavlje izabranika Roberta Martineza.

Nevjerovatno šta se desilo Turcima kod drugog gola. Nakon jedne kontre Portugala, lopta je došla do Sameta Akajdina, koji je ne gledajući gdje se nalazi njegov golman, poslao pas ka golu, a kako Bajindir nije bio na liniji, već je izašao, lopta je prošla pored njega i prešla gol liniju. Do kraja poluvremena nije bilo promjene rezultata.

Očekivano je bilo da opadne ritam u drugom poluvremenu, a Portugal je nastavio da kontroliše igru. Pokušali su Turci da sa više igrača u drugoj polovini terena napadnu, a to im se obilo o glavu u 56. minutu kada je sijevnula kontra Portugalaca.

Izašli su Ronaldo i Bruno Fernandeš sami ispred golmana Bajindira, a jedan od najboljih fudbalera svih vremena bio je nesebičan i uposlio Fernandeša kojem nije bilo teško da loptu gurne u praznu mrežu Turske.

Do kraja meča Portugal je mogao da uveća prednost, ali nismo vidjeli promjenu rezultata.

Nakon odigrana 2 kola u grupi F Portugal je na prvoj poziciji sa šest bodova, Turska je druga sa tri, dok Češka i Gruzija imaju po jedan osvojen bod.

U posljednjem kolu ove grupe Portugal će se sastati sa Gruzijom, dok će Turska igrati protiv Češke.