(FOTO) U LAGANOM RITMU Crvena zvezda nastavila dominaciju u ABA ligi i zaledila Zadar na minus 39

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su novu ubjedljivu pobjedu u ABA ligi, pošto su u beogradskoj Areni slavili protiv Zadra sa 93:54.

Silovito su otvorili meč izabranici Janisa Sferopulosa i maltene već nakon 10 minuta igre riješili pitanje pobjednika, pošto je na semaforu u tom trenutku stajalo 31:12.

Nije se na tome zaustavila Crvena zvezda, pa je druga četvrtina donijela još veći rezultatski plus. Zadar ništa nije mogao da pogodi spolja, što su crveno-bijeli kažnjavali igrom u tranziciji i na predah otišli sa 31 razlike.

Ostatak meča djelovao je maltene rekreativan. Priliku od Grka dobili su igrači sa nešto manjom minutažom tokom sezone, a i pored toga Zvezda nije spuštala nivo igre. Sredinom treće dionice imali su 42 poena prednosti, pa je uslijedio i “blagi pad” do kraja dionice.

Ipak, 4. četvrtina ponovo je donijela “raspad” Hrvata, izgubljene lopte i nonšalantno ponašanje ponovo su dovodili crveno-bijele na 42 koša viška, ali je Zadar uspio smanjiti na 39, za konačnih 93:54.

Na kraju najefikasniji u redvima pobjednika je bio Markus Smart sa 15 poena, Jago Dos Santos dodao je 13, a Bolomboj 11.

Na drugoj strani sjajnom partijom istakao se Luka Božić sa 16 koševa, dok je jedini dvocifreni bio još Mazalin sa 11.

Sedamnaesti trijumf Zvezde uz samo 3 poraza, dok je Zadar šesti sa 11-9.