Ostalo

(FOTO) U posljednjim sekundama ostale bez trofeja: Rukometašice Borca poražene u finalu Svesrpskog kupa

Rukometašice Borca poražene su u finalu Svesrpskog kupa koji se ovog vikenda održava u Lazarevcu.

Bolji od Osica bile su rukometašice Jagodine i na kraju slavile u posljednjim sekundama meča sa 27:26 golom Milice Anđušić.

Bila je ovo sjajna i neizvjesna utakmica u kojoj su oba tima imali dobre periode igre. Jagodinke su povele 2:0 i 3:1, da bi u 7. minutu bilo 4:3 za Borac. Vodile su Banjalučanke u nekoliko navrata sa dva gola razlike, ali se na odmor otišlo sa 12:12.

U nastavku su bolje počele igračice trenera Dragana Markova koje su imale i plus tri (17:14,19:16,20:17). Onda su “gas” dodale igračice iz Banjaluke i u 47.minutu bilo je 20:20. Do kraja se igralo gol za gol, da bi u posljednjim trenucima već spomenuta Anđušić pogodila za veliko slavlje, 27:26.

U pobjedničkom timu golman Marija Simić imala je 14 odbrana, a osam golova dala je Srna Sukur. Na drugoj strani Darjana Vukliš imala je 15 odbrana, dok je Helena Ćurić meč okončala sa devet pogodaka.