FUDBAL U EVROPI Derbi Interu, šokantan poraz Barselone

Inter je kao gost u prvenstvu Italije savladao Milan u derbiju dela Madonina sa 2:0. „Plavo-crni“ su u potpunosti dominirali derbijem i već u prvom dijelu pokazali da su došli do tri boda.

Imali su gosti dvije velike šanse preko Lukakua i De Ambrozija, koji je pogodio stativu. Sve propušteno su naplatili u nastavku.

U 49. minuti Brozović je šutirao iskosa, a lopta je završila u mreži. Inter je pobjedu ovjerio preko Romelua Lukakua u 78. minuti. On je efektno pogodio glavom za konačnih 2:0, pa je tako zadržao maksimalan učinak.

U Španiji veliko iznenađenje. Granada je savladala Barselonu 2:0, te je bar na kratko postala lider. Pogodio je Aziz već u drugoj minuti da bi u nastavku Vadiljo bio siguran s penala. Trener Ernesto Valverde je u nastavku ubacio i Lea Mesija, ali gosti nisu uspjeli da preokrenu rezultat.