Iako je prvi favorit za nagradu namijenjenu najboljem golmanu svijeta, a svom PSŽ je donio titulu prvaka Evrope, u klubu je odlučeno da za Donarumu više nema mjesta u klubu.
Spominje se njegov prelazak u Mančester Siti, a PSŽ bi trebao inkasirati 50 miliona evra. Istovremeno, veliku transfer sagu potvrdio je i sam golman, koji kaže da je “neko odlučio da on mora ići”.
— GIANLUIGI DONNARUMMA (@donnarumma) August 12, 2025
– Poruka posebnim pariškim navijačima. Od prvog dana kada sam stigao, dao sam sve i na terenu i van njega, a kako bih zaslužio svoje mjesto. Nažalost, neko je odlučio da više ne mogu biti dio grupe i doprinijeti uspjehu tima. Razočaran sam i obeshrabren – kaže Italijan i nastavlja:
– Nadam se da ću imati priliku još jednom pogledati navijače na Parku prinčeva u oči i oprostiti se kako dolikuje. Ako se to ne dogodi, želim da znate da mi je vaša podrška značila sve na svijetu i da to nikada neću zaboraviti – naglasio je Donaruma.
Sjajni golman je dodao i da će sa sobom ponijeti sve “magične noći”. Poslao je oproštajnu poruku saigračima koje je smatrao porodicom, prenosi Klix.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.