Međutim, prema pisanju uglednog „Bilda“, razlog za (ne)aktivnost Dortmunda na tržištu leži izvan terena.
Naime, klub je morao da izdvoji čak 11 miliona evra za kompletno renoviranje kuhinje na stadionu „Signal Iduna park“, što čini petinu ukupnog budžeta kluba za ovu sezonu.
Nakon što je prošle godine izvršena zdravstvena inspekcija, postojeći kuhinjski kapaciteti ocijenjeni su kao „zastareli i neovlašćeni“, zbog čega je uprava bila primorana da hitno reaguje kako bi stadion ostao u skladu sa zdravstvenim i bezbjednosnim propisima.
Zbog ovog iznenadnog troška, klub je do sada bio izuzetno rezervisan kada su u pitanju transferi. Osim dovođenja mladog Belingema, drugih pojačanja nema, a uprava trenutno pokušava da oslobodi budžet prodajom igrača.
Na listi potencijalnih odlazaka nalaze se i fudbaleri sa dvije najveće plate u klubu – defanzivac Niklas Zile i vezista Julijan Brant.
Klub aktivno traži nove sredine za njih, kako bi oslobodio prostor za dovođenje novih fudbalera.
Podsjetimo, Dortmund je ranije ovog ljeta već prodao Džejmija Bajnou-Gitensa u Čelsi za 56 miliona evra, čime je pokušao da amortizuje finansijski teret, piše Klix.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.