Klub iz Humske je opet upao u “cajtnot” i našao se u bezizlaznoj situaciji, o čemu je u srijedu govorio i Predrag Mijatović, te je najavio da će se crno-bijeli ponovo obratiti čelnicima države za novac.
Ponovo su ga dobili, ovog puta 2.200.000 evra, pa sada ukupna pomoć države na račun FK Partizan iznosi 22.000.000 evra, prenosi B92.
Glavnica od čak 1.600.000 evra ići će na račun bivšeg igrača Patrika Andradea.
Potpredsjednik Partizana zadužen za sportska pitanja, Predrag Mijatović, posebno se založio da riješi ovaj problem. U jučerašnjem intervjuu za Sportski žurnal izjavio je klub u najtežoj situaciji od kada se on kao rukovodilac nalazi u njemu i da ne postoji drugi izlaz nego da opet moli predsjednika države za pomoć. Novac je ubrzo obezbijeđen i Partizan je uspješno prošao monitoring UEFA.
Da pomenuta dugovanja nisu izmirena, crno-bijelima bi pretile teške sankcije. Ne samo da budu kažnjeni zabranom registracije novih igrača, već i izbacivanjem iz Evrope u sezoni 2026/2027. S tim da se muke neće završiti s ovim monitoringom, jer dugovanja nastala tokom mandata prethodne uprave samo stižu na naplatu.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.