Podsjećamo, Fiorentina je juče ponovo poražena, ovaj put od Atalante, a bilo je 2:0, čime su Viole ostale pretposljednje u Seriji A, a posebno je zabrinjavajuće što još uvijek nisu upisali pobjedu u domaćem prvenstvu.
Nakon ovog poraza, nezadovoljni navijači Fiorentine postrojili su svoje ljubimce, a u jednom momentu, Džeko je kao pravi lider, otišao do navijača, uzeo megafon te im se javno obratio.
🚨 📢 After the defeat against Atalanta, Edin Dzeko faced Fiorentina fans. Although he didnt play he took a megaphone and spoke to them asking for their support . Also, Dzekos contract would automatically extend if he plays one more match Fiorentina want to avoid this. The team… pic.twitter.com/SKOAL7mkiJ
— Goal Gossip (@Goal_Gossip1) November 30, 2025
– Treba nam vama podrška – rekao je Džeko okupljenim navijačima Fiorentine, čime je oduševio javnost u Italiji.
Ipak, kako javljaju italijanski mediji, ovaj potez bi mogao koštati Džeku, tačnije mogao bi biti suspendovan.
Naime, prema pravilniku, igračima je zabranjena ovakva vrsta interakcije s navijačima i odlazak na tribinu. Corriere dello Sport je objavio da je delegat sve to prijavio i da će se napraviti istraga o svemu što se dešavalo nakon utakmice na tribini gdje su bili navijači Fiorentine, prenosi Kliks.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.