Nije u tom podvigu, odnosno izbacivanje Leha uz plaćanje ceha, bio postavljen samo sportski dio, iako je nesumnjivo prioritetan, već i finansijski. Jer, postoji razlika u novcu koji dobijate od UEFA ne samo kada igrate Ligu šampiona pre Lige Evrope, već i ako dogurate do plej-ofa.
U ovom slučaju Crvena zvezda je kupila solidan mir u smislu novca jer je zaradila 4.290.000 evra zbog plasmana u predvorje Lige šampiona, a glavna nagrada joj tek slijedi ukoliko uđe među 36 najboljih timova u Evropi.
Zvezda igra za 30.000.000 evra
Na Marakani pravu premiju čekaju ako prođu kiparskog predstavnika. Tada će u već dobro popunjenu kasu srpskog šampiona, prije svega od transfera, da legne 18.620.000 evra kao nagrada UEFA od plasmana. I to ne bi bilo sve jer se otvaraju opcije od raznih bonusa.
Tu prije svega Zvezda može da računa na osnovu 10-godišnjeg koeficijenta, TV prava, prodaje ulaznica jer bi četiri Marakane bile pune, a naravno i od rezultata na terenu.
U eliti se pobjeda “piše” sa čekom na 2.100.000 evra, remi 700.000 evra, što već sada ukazuje da će Zvezda imati vjerovatno rekordnu novčanu injekciju ovog ljeta računajući izlazne transfere i nagrade za rezultate.
Koliko bi Zvezda zaradila u Ligi Evrope?
Samim tim što je osigurala mjesto u plej-ofu za elitu, Zvezda je obezbjedila mjesto u Ligi Evrope, a to znači i ček na 3.630.000 evra. Bar, jer takođe postoje i bonusi za to takmičenje, istina daleko manje od Lige šampiona.
Svaki trijumf se plaća sa 630.000, a remi 210.000 evropskih novčanica, ali to je nešto o čemu u Zvezdi u ovom momentu ne žele da razmišljaju.
U glavi je samo Pafos i glavne premije iz elitnog društva. Tamo joj je i mjesto, piše Srpskainfo.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.