Fudbal

(VIDEO) Rekao je samo "nije mi dobro": Fudbaler Radničkog ne može da se pomiri sa Žižovićevom smrću

Fudbal u regionu zavijen je u crno; trener Radničkog iz Kragujevca, Mladen Žižović, preminuo je tokom utakmice protiv Mladosti u Lučanima. Vijest o njegovoj smrti potresla je fudbalsku javnost, a posebno njegove igrače, koji još uvijek ne mogu da povjeruju u tragediju.

trenutak kada se saznalo za smrt Mladena Žižovića
FOTO: ARENA SPORT TV/SCREENSHOT

Igrači i stručni štabovi su se uhvatili za glavu, popadali na travu, zaplakali. Najteže je bilo Žižovićevom prijatelju i najbližem saradniku, Bojanu Puzigaći, koji je zajedno s njim došao u Kragujevac poslije angažmana u banjalučkom Borcu. Niko nije mogao da se pomiri sa najtežim vijestima.

Fudbaler Radničkog Mehmed Ćosić ispričao je za portal Faktor potresne detalje događaja koji je šokirao sve na stadionu.

– Nisam zaspao skoro do pola četiri… Nemam riječi, zaprepašćeni smo. Vraćam film u glavi. Davao mi je savjete, okrenuo se i vidio sam da u jednom trenutku priča sa sudijom pored klupe. Zatim je otišao prema našoj klupi, okrenuo se prema ostalima i rekao “nije mi dobro, nije mi dobro”. Pao je, vidjeli ste sve ostalo… Na videu koji se pojavio na društvenim mrežama čuju se i krici – rekao je potreseni Ćosić.

On je otkrio da se Žižović već ranije tog dana žalio na nelagodnost posle ručka.

– Kažu da se žalio na ribu, kazao da je više neće jesti. U tom smislu je govorio. Nije se primjetilo da ima problema tokom zagrijavanja, počela je i utakmica, sve je bilo okej – objasnio je Ćosić.

Utakmica se nastavila dok je trener hitno prevezen u bolnicu.

– Mi smo nastavili utakmicu, nadali smo se da se neće desiti ono najgore i da će opet biti sa nama. Jasno je bilo da nije to to, ali rekli smo da igramo za njega i da želimo da ga nagradimo pobjedom. Nismo bili skoncentrisani, bili smo u nevjerici, ali nismo željeli da ga razočaramo. Vjerovali smo da će se vratiti i opet biti sa nama, te da ćemo slaviti pobjedu. Zatim je nastao potpuni šok. Sudija je odjednom prekinuo utakmicu. Neko je rekao “umro je”. Sve je stalo u trenutku – objašnjava šokirani Ćosić.

Žižović je bio na klupi Radničkog tek desetak dana i vodio je tim u samo tri utakmice.

Pročitajte još

– On je tu tek desetak dana, a imao je veliki respekt prema nama. Dao nam je mnogo samopouzdanja i energije, baš svi smo osjetili tu pozitivnu energiju i stalno o tome pričali u svlačionici. Baš dugo nije bila takva energija i vjerovali smo u pobjedu juče i svakako u bolje dane koji su pred nama. Sada već pričamo o tragediji – rekao je Ćosić.

Radnički je obavijestio igrače da su treninzi i meč sa Čukaričkim odloženi, a sahrana će biti održana u četvrtak u Bijeljini.

– Dobili smo poruku da nema treninga, odložena je i utakmica sa Čukaričkim, te će u četvrtak biti sahrana našeg šefa. Samo te tri informacije. Kolektivno ćemo ići u Bijeljinu, čekamo da nam potvrde. Fudbal zaista nije u prvom planu i da možemo mijenjali bismo sve samo da je on i dalje sa nama. Dragi Bog je tako htio, sve nas očekuje isto. Želim da ovim putem izrazim saučešće porodici i prijateljima i da se drže, te budu jaki. U nama igračima i svima u ovom klubu imaju prijatelje za sve, stojimo im na raspolaganjuv – zaključio je Ćosić

Podsjetimo, Mladen Žižović preminuo je u 45. godini života.

Bonus video