Fudbal

Prema učinku: Fudbalerima čiji klubovi ispadnu iz elite plate će biti smanjene 25%

Fudbalski savez Italije (FIGC) i rukovodioci Serije A su potpisali do sada nevjerovatan sporazum u svijetu fudbala.

detalj iz meča Leće - Lacio
FOTO: RICCARDO ANTIMIANI/EPA

Naime, fudbalerima ekipa koje ispadnu u Seriju B će plate biti smanjene za 25 odsto.

Na taj način Serija A želi iskontrolisati finansijski pritisak na klubove koji napuste društvo najboljih, a ovaj dogovor će se primijenjivati na sve potpise ugovora od januarskog prelaznog roka i važiće pet godina.

Ovo novo pravilo se neće primjenjivati retroaktivno, odnosno ugovori koje igrači trenutno imaju i eventualno novi ugovori koji budu potpisani do 1. septembra će ostati na snazi.

Pročitajte još

Bitno je napomenuti da će se plate igračima vratiti na dogovorenu sumu u slučaju da se ekipa iz Serije B vrati u Seriju A.

Takođe, od smanjenja plate neće morati strahovati juniorski igrači, koji će imati zagarantovani minimalac.