Kako prenosi Abc.es, Sandoval je izgubio svoje mjesto u timu na Svjetskom prvenstvu za mlade u Čileu, nakon što ga je, tokom pretresa soba fudbalera u sitne sate, trenerska ekipa pronašla kako konzumira alkohol sa saigračem.
Sandoval i Džon Montanjo su konzumirali alkoholna pića iz mini bara u sobi, zbog čega će propustiti planetarni šampionat, spekulišu kolumbijski mediji.
Sandoval je bio važan šaraf u ekipi Sezara Toresa, selektora Kolumbije koji nije mogao da pređe preko ovako grubog kršenja discipline.
– Oni su prvenstveno ljudska bića, pa tek onda fudbaleri. Oni su mladi igrači koji moraju da poprave svoju disciplinu. Uradili smo sve što smo mogli u njihovim slučajevima, ali je na kraju donesena odluka da više ne budu dio tima. Nisu se privikli na pravila koegzistencije – rekao je Tores.
Sandoval je u Evropu stigao prošle godine, kada ga je Betis doveo iz druge kolumbijske lige. Već u januaru je pozajmljen Zvezdi na godinu i po dana.
Kako početak u Ljutice Bogdana ne obećava, teško je zamisliti da će uprava crveno-bijelih odlučiti da aktivira klauzulu u Sandovalovom ugovoru prema kojoj bi platili 1,5 miliona evra za 85 odsto njegovog ugovora, prenosi B92.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.