Trener Plemića, Igor Štimac je pred današnji duel istakao da će njegovi izabranici pružiti otpor koliko im situacija na terenu dopusti.
– Tribine će biti pune. Pokušaćemo pružiti otpor koliko god možemo protiv Palasa, kojeg smo već vidjeli u Mostaru. Gledali smo ih i protiv Vulvsa, uzeli su tri boda i to im je sigurno podiglo samopouzdanje. Mi smo, sa druge strane, izdušili protiv Širokog, ali situacije su negdje podjednake – rekao je Štimac te nastavio o utakmici.
– Uložićemo dobru energiju. Imamo ideju kako im se suprotstaviti. Nadam se da će momci biti dovoljno fokusirani i da nećemo ništa pokloniti protivniku. Moramo biti strpljivi, disciplinovani i koncentrirani na ono što smo zamislili – kazao je Štimac.
Nakon toga se prisjetio svojih duela sa Palasom iz igračkih dana.
– Igrao sam tamo nekoliko puta. Pamtim 1996. godinu kada sam s Derbijem izborio ulazak u Premijer ligu upravo protiv Palasa u posljednjoj utakmici. Imali smo situaciju ‘mi ili oni’ i slavili smo. Imam dobra iskustva s tog stadiona – kazao je trener Mostaraca.
Za kraj se dotakao još jednom situacije u Palasu te otkrio koji dio meča će biti ključan.
– Oni prolaze kroz jedno teško razdoblje i publika ih kritizira. Englezi su takvi u fudbalskoj kulturi. Staće iza svoje momčadi, ali ako ne vide energiju i strast, mogu se okrenuti protiv njih. To bi nama moglo ići u korist. Prvih 15 do 20 minuta ne smijemo dati nikakav poklon. Moramo biti čvrsti i postojani, dovesti ih u situaciju da publika počne gubiti živce. To bi mogla biti naša šansa – zaključio je Štimac, piše Meridiansport.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.