Fudbal

Hoće da brani i sa 45 godina na leđima: Oglasio se Mateus nakon vijesti da napušta Zvezdu

Golman Crvene zvezde, Mateus, očarao je navijače crveno-bijelih ove sezone.

Mateus
FOTO: ANDREAS HILLERGREN/EPA

Posljednjih dana spominjalo se da bi mogao da napusti Beograd, ali do toga neće po svemu sudeći doći.

Mateus je zadovoljan kako ga je klub dočekao i očekuje da će ispisati istoriju sa crveno-bijelima.

– Srećan sam u Srbiji. Tu sam sa suprugom i djecom, i zaista nam je lijepo. Klub nas je dočekao na najbolji mogući način, navikli smo se i na grad, tako da je sve kako treba. Zvezda je veliki klub, istorijski. Nadam se da ću i ja ispisati istoriju Zvezde – kaže golman.

Potrudiće se da igra što duže prekaljeni brazilski golman. Cilj je da brani sa 45 godina, piše Sportal.

Pročitajte još

– Trudim se da svakog dana vodim računa o sebi. Pokušavam da se što bolje brinem o sebi kako bih produžio karijeru. Danas vidite igrače koji nastupaju sa 41, 42 godine. U Brazilu ima primjera gdje igrači igraju do 45. godine. Nadam se da ću biti dobro, da ću izbjeći povrede. Ali da, fokusiran sam da napredujem, i dalje vrijedno radim – ističe Mateus.