Bogdan Kostić je bio prvi na redu za izjave. Mladi igrač crno-bijelih je zadovoljan golom i povjerenjem koje mu je dao Blagojević.
– Hvala puno, osjećaj je nevjerovatan. Želim da se zahvalim saigračima i šefu na povjerenju i podršci u svih 60 minuta koliko sam igrao. Hoću da kažem da treba da nastavimo u istom ritmu i da ga pojačamo i da prođemo na našem stadionu u Beogradu – rekao je Bogdan Kostić.
Partizan sazrijeva, a toga je svjestan i Kostić.
– Jeste dokaz, ali moramo još da se dokazujemo i da svaka utakmica treba da bude bolja i bolja. Treba naši navijači da budu zadovoljni borbom i željom – istakao je.
Blagojević je bio zadovoljan pobjedom, kako i da ne bude. Crno-bijeli imaju lijepu prednost pred revanš u Beogradu, a mlada ekipa Partizana je pokazala da može da se nosi sa ovim rivalom. Ipak, Blagojević je svjestan da ništa nije gotovo, prenosi Sportal.
– Vjerovatno to neće biti slučaj ni sada ni u budućnosti. Dolaze iskušenja jedna za drugim. Zadovoljni smo posle pobede. Ne mislim da je dvomeč završen. Postoji drugo poluvreme u Beogradu. Naravno da će nama biti lakše, odnosno protivniku teže, jer će se igrati pred našim navijačima. Ne zavaravamo se, nikako ovaj dvomeč nije završen. Nema mira što se toga tiče, niti ga tražimo. Ovaj posao donosi nova iskušenja i svesni smo toga. Igračima sam rekao da će nas isključivo posmatrati kroz posljednjih nekoliko utakmica, bez obzira koliko bi bili dobri ili loši – rekao je Srđan Blagojević.
Revanš je na programu za nedelju dana na stadionu Partizana, a upitan je Blagojević da li je iznenadio trenera Oleksandrije taktikom. Ipak, on je pohvalio svoju ekipu.
– Ne mislim da smo nešto iznenadili. Oni su očekivali nas onakve kakve jesmo. Imaju segmente koji su jako dobri. Koristili su ih na mahove, mi smo napravili kontra varijantu i otkidali smo im loptu i da dođemo do brzih napada. Tako smo dali golove. Imamo mi prostora za napredujemo, pogotovo što se tiče građenja igre. Mi smo igrali bez četiri igrača koji nisu igrali protiv AEK Larnake. Moram to da napomenem. Ovo je mlada ekipa, sve je ovo proces i ja to ponavljam stalno. Bez obzira da li pobjedimo ili izgubimo, biće uspona i padova. Ovo je proces koji zahtjeva i vrijeme i strpljenje zahteva i podršku ovim mladim momcima. Mi smo se uhvatili u koštac sa tim i idemo dalje – rekao je Blagojević.
Vratiće se suspendovani i povrijeđeni igrači, a pre svega golman Marko Milošević i Demba Sek, koji se povrijedio protiv Železničara.
– Svakako. Ja samo ponavljam ono što sam rekao poslije Železničara. Jako mali broj ima iskustvo igranja, jedno tri četiri dana. Jako mali broj ima iskustvo igranja seniorskog fudbala. Ovo je za njih novo i dodatno opterećenje za njih. Mi smo se opredijelili za taj put i videćemo dokle ćemo dogurati i koncentrisani smo na sledeći korak, a to je revanš meč – istakao je on.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.