Fudbal

Oglasio se Zvezdan Terzić poslije ispadanja iz Lige Evrope: Ima poruku za igrače, Dejana Stankovića i navijače

Bolan je poraz Zvezde, jer je ispuštena pobjeda iz prvog meča. Baš u prvoj utakmici Zvezda je propustila nekoliko šansi da pobjeda bude ubjedljivija od 1:0 i to je skupo plaćeno.

Terzić
FOTO: FK CRVENA ZVEZDA/YOUTUBE/SCREENSHOT

Zvezdan Terzić se oglasio poslije ispadanja Crvene zvezde.

Poruku prenosimo u cjelosti.

– Crvena zvezda je i revanšom protiv Lila pokazala da raste kao klub i da postaje sve konkurentnija u Evropi i protiv klubova iz najjačih liga petice.

Malo je nedostajalo.

Bila je to rovovska borba gdje su detalji odlučivali. Oni su svoje polušanse sinoć iskoristili, mi svoje nismo. Možda smo svoju šansu propustili u prvoj utakmici u Francuskoj kada smo bili mnogo dominantniji nego naš protivnik sinoć, ali tu izvanrednu igru nismo materijalizovali na način kako smo morali. Ukupan rezultat od 2:1 za Lil poslije produžetaka ne oslikava realan odnos snaga u dvije odigrane utakmice.

Pročitajte još

Želim da se zahvalim Dejanu Stankoviću i njegovom stručnom štabu, kao i svim našim igračima na svemu što su prikazali u ovom dvomeču.

Posebno hoću da se zahvalim našim vjernim navijačima koji su u četiri dana dva puta napunili našu Marakanu i time na najbolji način pokazali koliko vjeruju u ovo što radimo. Okupiti 90.000 ljudi u dvije utakmice u četiri dana može samo Crvena zvezda.

Ostaje žal. Imali smo šansu da se plasiramo u osminu finala Lige Evrope. I ostaće da nas boli jer smo to zaslužili. Ali Crvena zvezda i svi naši navijači treba da budu ponosni na evropsku sezonu koju smo imali. Utakmice protiv Seltika, Porta, Steaue, Lila, Šturma, Malmea, Selte, i opet dvomeč protiv Lila su pokazale da Crvena zvezda igra ozbiljan evropski fudbal. Pokazali smo da iz sezone u sezonu pravimo sve jači tim, stvaramo sve jači klub. I taj zamajac se ne može zaustaviti. Okrećemo se osvajanju nove duple krune i pripremama za kvalifikacije za novu Ligu šampiona gdje ćemo učiniti sve da budemo još konkurentniji, a naši navijači jos srećniji – poručio je Terzić, a prenosi Sportal.