Golom u nadoknadi prvog poluvremena je šokirao “Dubočicu”, a potom ga proslavio pokazavši “albanskog orla”.
Ta proslava bila je direktna provokacija srpskim igračima i navijačima, što su ranije radili i Đerdan Šaćiri i Granit Džaka, fudbaleri Švajcarske.
Međutim, predsjednik Fudbalskog saveza Albanije Armand Duka, koji je ujedno i jedan od visokih zvaničnika UEFA, ističe da žuti karton koji je Manaj potom dobio nije produkt pokazanog simbola tzv. “Velike Albanije”.
– Manaj je dobio žuti karton jer je slavio pogodak ispred klupe protivničke ekipe, što je sudija okarakterisao kao nesportsko ponašanje – izjavio je Duka.
Potom je otkrio da je simbol albanskog orla potpuno legitiman.
– Simbol orla nije nešto zbog čega će igrač biti automatski kažnjen, jer je takva proslava dozvoljena – dodao je Duka, prenosi B92.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.