Fudbal

Haos pred Zvezdu: Navijači Seltika traže odlazak kompletne uprave

Uporedo sa pripremama za duel protiv Crvene zvezde, u Škotskoj se nad Seltikom nadvija ozbiljna kriza - revolt navijača prema aktuelnoj upravi.

Haos pred Zvezdu: Navijači Seltika traže odlazak kompletne uprave
FOTO: ROBERT PERRY/EPA

Organizovane grupe pristalica škotskog velikana odbile su poziv kluba da učestvuju u razgovorima povodom događaja sa i nakon “Old Firm” derbija protiv Rendžersa iz marta, jasno poručivši da povjerenje u rukovodstvo više ne postoji.

Podsjetimo, meč odigran 16. marta završen je pobjedom Rendžersa 3:2, golom Hamze Igamanea u samom finišu. Međutim, ono što se dešavalo van terena izazvalo je veću buru – policija je imala specijalna ovlašćenja, pa je gotovo 100 navijača ostalo ispred stadiona jer su odbili pretragu zbog sumnje na posjedovanje pirotehnike ili oružja, prenosi Sportal.

“Otpustite upravu”

Na talasu brojnih žalbi, Seltik je angažovao firmu “Fairhurst”, specijalizovanu za bezbjednosne analize, kako bi ispitala sporne događaje. Uprava je potom zakazala sastanak sa navijačkim predstavnicima, ali ih je sačekalo kolektivno odbijanje. Šest grupa je u zajedničkom saopštenju naglasilo da neće učestvovati dok klub ne odgovori na pitanja iz ranijeg otvorenog pisma:

Pročitajte još

– Nemamo povjerenja u aktuelno rukovodstvo i nećemo dolaziti na sastanke koji ne vode ka stvarnom dijalogu – stoji u njihovoj poruci.

Neraspoloženje se prelilo i na tribine. Tokom utakmice sa Partikom, iako je Seltik ubjedljivo slavio 4:0, pažnja je bila usmjerena na proteste. Likovi Dermota Desmonda, Majkla Nikolsena i Pitera Louvela našli su se na posterima sa crvenim krstom, uz jasne parole: “Otpustite upravu!”.

Standings provided by Sofascore