Niko Paz doveo je goste s jezera u vođstvo u 32. minutu, dok je Rafael Leao izjednačio u 64. minutu i tako nastavio niz Milana bez poraza u prvenstvu koji traje još od prvog kola sezone.
A ono najvrijednije pomena vjerovatno je stiglo nakon utakmice – došlo je do sukoba između trenera Maksa Alegrija i Seska Fabregasa, zbog čega je Italijan na klupi Milana na kraju i dobio crveni karton.
Inače, „nerješivi“ problem nastao je u 79. minutu kada je, prilikom kontre Komoa, Fabregas izašao iz trenerskog prostora i uhvatio domaćeg ofanzivca Salemakersa za majicu kako bi pomogao svojim igračima.
🚨🗣️ 𝗡𝗘𝗪: Massimiliano Allegri: "Saelemaekers was pulled by Fabregas, so I was sent off because I went there to defend my player."
"Did he apologise? Then next time I'll go on the pitch and do a slide tackle too!" pic.twitter.com/PAPCfuXt5Y
— The Touchline | 𝐓 (@TouchlineX) February 18, 2026
Zanimljivo, Španac za to nije dobio ni žuti karton, dok je Alegri „pocrvenio“ zbog prigovora.
– Izvinjavam se jer sam učinio nešto na šta nisam ponosan, učinio sam nešto nesportski. Ukrali smo loptu, ali sam je malo dotakao iz emocija. Kao što je Kivua (trener Intera) rekao prije neki dan: držite ruke uz sebe, posebno treneri. Ne smijemo to da radimo. Nadam se da to više nikada neću ponoviti – kazao je Fabregas nakon dvoboja, i usput pohvalio Modrića:
– Pravi je užitak gledati ga kako igra. Šta uopšte reći za čovjeka koji sa 41 godinom igra na ovakvom nivou? Pokušate da ga pritisnete sa tri ili četiri igrača, ali njega to ne zanima, on samo savršeno primi loptu i okrene se da pobjegne. Možemo biti srećni što je u Seriji A i što imamo priliku da ga gledamo svake nedjelje.
🤡 | Cesc Fabregas (Como coach) pulls Saelemaekers' shirt.
The Final Outcome: Not even a booking for Fabregas, but a red card for Max Allegri. 🤯
How can we compete in a league this badly officiated?
#️⃣ | #MilanComo 1-1pic.twitter.com/4x5qx0P2Uk
— Milan Xtra (@MilanXtra) February 18, 2026
Kako piše Korijere delo Sport, sukob Fabregasa i Alegrija nastavio se i van terena, odnosno dogodio se pred budnim okom novinara uoči pres-konferencije.
Prema navodima pomenutog medija, Alegri je upro prstom u svog španskog kolegu i poručio mu: „Ti si idiot, balavac koji je juče postao trener.“
Prilikom razgovora sa novinarima, iskusni strateg na klupi Rosonera pokušao je da se smiri…
– Mislim da je bio prekršaj. Da li se izvinio? U redu, razumijem. Onda ću sljedeći put, ako neko krene uz liniju, uklizati na njega da ga takođe zaustavim, piše Sportal.rs.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.