Trener Zrinjskog Igor Štimac ,za razliku od svog kolege Marka Maksimovića, smatra da je pobjeda njegove ekipe zaslužena.
– Iscrpljujuća utakmica. Znali smo da ćemo trebati biti strpljivi i pametni ako ne otvorimo utakmicu u prvih pola sata. Gledajući cijelu utakmicu, potpuno smo zaslužili pobjedu koja je minimalna, ali je vrlo značajna u ciklusu koji nas je zadesio – rekao je Štimac za Arenu Sport.
Zrinjski sada očekuju obaveze u Evropi. Plemići će u četvrtak gostovati Majncu u Njemačkoj u okviru drugog kola Lige konferencija.
– Kada se igra u visokom pritisku, normalno je da se dogode greške, ali dobro reagujemo kada se dogode i ispravimo ih na vrijeme. Vidjećemo kakve su žrtve pale kada je u pitanju ova utakmica, jer momci su stvarno bili fokusirani. Nismo stradali sa žutim kartonima, iako smo imali nekoliko igrača sa dvije opomene. Sutra nas čeka prebrojavanje, a onda ćemo vidjeti da se pripremimo i odemo u Majnc svi zajedno da uživamo – istakao je Štimac.
Što se tiče Premijer lige BiH, Zrinjski će u sljedećem kolu dočekati u velikom derbiju banjalučki Borac.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.