Fudbal

"Zaslužili smo pobjedu" Štimac se nikako ne slaže sa Maksimovićem

Fudbaleri Zrinjskog savladali su na gostovanju u Doboju domaćina Slogu u prvom susretu 11. kola Premijer (Wwin) lige BiH.

"Zaslužili smo pobjedu" Štimac se nikako ne slaže sa Maksimovićem
FOTO: ARENA SPORT BIH/YOUTUBE/SCREENSHOT/

Trener Zrinjskog Igor Štimac ,za razliku od svog kolege Marka Maksimovića, smatra da je pobjeda njegove ekipe zaslužena.

– Iscrpljujuća utakmica. Znali smo da ćemo trebati biti strpljivi i pametni ako ne otvorimo utakmicu u prvih pola sata. Gledajući cijelu utakmicu, potpuno smo zaslužili pobjedu koja je minimalna, ali je vrlo značajna u ciklusu koji nas je zadesio – rekao je Štimac za Arenu Sport.

Zrinjski sada očekuju obaveze u Evropi. Plemići će u četvrtak gostovati Majncu u Njemačkoj u okviru drugog kola Lige konferencija.

Pročitajte još

Kada se igra u visokom pritisku, normalno je da se dogode greške, ali dobro reagujemo kada se dogode i ispravimo ih na vrijeme. Vidjećemo kakve su žrtve pale kada je u pitanju ova utakmica, jer momci su stvarno bili fokusirani. Nismo stradali sa žutim kartonima, iako smo imali nekoliko igrača sa dvije opomene. Sutra nas čeka prebrojavanje, a onda ćemo vidjeti da se pripremimo i odemo u Majnc svi zajedno da uživamo – istakao je Štimac.

Što se tiče Premijer lige BiH, Zrinjski će u sljedećem kolu dočekati u velikom derbiju banjalučki Borac.

Standings provided by Sofascore