Klub koji ne može da eliminiše ovakvog rivala i ne zaslužuje da ide dalje.
Borac jeste trijumfovao u revanšu (2:0), ali golovi su pali kad je banjalučki tim imao igrača više na terenu. Bez obzira na to što sad mnogi ističu dobru igru u zadnjih 20 minuta, javnost je opet mogla da vidi bezidejni Borac, posebno u prvom poluvremenu. Bez prave akcije i prave šanse. Nisu ozbiljno zaprijetili domaćem golmanu.
Opet je nedostajalo trke i više kretanja tokom meča. Izostao je po ko zna koji put brži protok lopte, baš onakav kakav je imala ekipa Santa Koloma u Banjaluci. Čim dođu u posjed znali su šta im je činiti i bili su i te kako opasni.
Šef struke Mladen Žižović, vidno nezadovoljan nakon eliminacije, analizirao je utakmicu.
– Nemam šta da zamjerim igračima!? Oni su na terenu dali sve od sebe, koliko su mogli. Koštalo nas je tih nekih kritičnih desetak minuta iz prve utakmice kad smo na brzinu primili tri gola. Zaostatak je bio prevelik. Sada treba da se podignemo i spremno dočekamo početak nove sezone – rekao je Žižović.
A pred igračima crveno-plavih su velika iskušenja i ambicije koje će teško ispuniti ukoliko se ne poprave neke stvari i ukoliko se ekipa dodano ne pojača.
– Imamo vremena da se spremimo za prvenstvenu premijeru u kojoj dočekujemo Rudar Prijedor. Naše ambicije su one najveće, dakle u sezoni kad slavimo vijek postojanja želimo titulu šampiona i Kup BiH – kategoričan je Mladen Žižović.
Ipak, treba da se vratimo na ono što je Borac pokazao u prva dva zvanična susreta u novoj sezoni. Kad se sve izanalizira i kad se podvuče crta ispod nje bi trebalo da stoji jedno veliko NIŠTA!
Ima tu još mnogo da se radi, ali ono što je prvi i najveći problem je kvalitet. Igrači koji su ovog ljeta napustili Banjaluku bili su daleko kvalitetniji od onih koji su dovedeni da budu njihove zamjene. Ukoliko žele borbu za titulu, u Platonovoj ulici će morati pod hitno da krenu u potragu za adekvatnim pojačanjima.
Revanš utakmica je pokazala da je Borac kvalitetniji tim i u ovom sastavu kakav sad ima stručni štab na raspolaganju. Pitanje za razmišljanje svima je – kakav je Borac bio u prvoj utakmici kad mu je ekipa iz Andore postigla četiri gola i nanijela najteži domaći poraz na međunarodnoj sceni. To nije polazilo kroz istoriju ni jednom Anderlehtu iz onih slavnih dana, koji je izgubio u Banjaluci sa 1:0. Nije polazilo ni velikanima kakvi su PAOK, Panatinaikos, Ferencvaroš, Rapid, Austrija Beč….
Borac je prošle sezone stekao ogroman ugled na međunarodnoj sceni, uz dosta znoja i odricanja, a već na početku ove sezone, samo četiri mjeseca nakon što ih je Rapid zaustavio na putu ka četvrtfinalu, u samo 180 minuta prosuli su sve ono što su gradili u protekloj godini.
Na greškama se, kažu, uči. Da li su na lijevoj obali Vrbasa nešto naučili? Pokazaće nova sezona u Premijer ligi.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.