Nijemac kaže i da je na njegovim fudbalerima da inspirišu navijače na “Vembliju” i očekuje da će da se suoči sa “patriotskom reprezentacijom Srbije sa novim patriotskim trenerom”.
Engleska je već obezbijedila prvo mjesto u grupu K i plasman na Mondijal u SAD, Kanadi i Meksiku. Srbija je, dva kola prije kraja, na trećem mjestu sa bodom manje Albanije koja u četvrtak gostuje Andori. “Orlovima” je potreban bar bod da bi ostali živi i tražili šansu protiv Letonije, u nedjelju (18) u Leskovcu.
“Nećemo da eksperimentišemo”
Engleski selektor je istakao da je jako uzbuđen pred sutrašnji meč na Vembliju.
– Nisam imao osjećaj da smo eksperimentisali u posljednja dva okupljanja i sigurno nećemo početi da eksperimentišemo sada. Shvatamo to ozbiljno, ovo su kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo – kod kuće. Želimo da gradimo i da nastavimo dalje. Što se startne postave tiče, danas znam mnogo više nego što sam znao u maju ili junu. Uzdržavam se od toga da znam previše ili da se pretvaram da znam previše jer toliko toga može da se desi. Dešavaju se povrede, pad forme… Trenutno ne osjećam pritisak i ne razmišljam za Svjetskim prvenstvom. Samo osjećam uzbuđenje i pritisak za sutra. To je korak po korak, a sljedeći korak je sutra i Srbija – rekao je Tuhel.
Domaće novinare je najviše zanimalo šta očekuje od Markusa Rašforda i tome da li se brine da ga je odlazak iz Premijer lige zaustavio u napredovanju.
– Ne. Nisam zabrinut za Markusa. On je na dobrom mjestu. U timu je jer to zaslužuje. Mora da se dokazuje svaka tri dana u Barseloni, što je dobro za nas. Mora da se dokazuje i u našim kampovima, što je normalna i ispravna stvar. Još nismo na Svjetskom prvenstvu, o tome ćemo da se brinemo kada do toga dođe. Markus je sada na dobrom mjestu, takmičarski je nastrojen i zato je ovdje. Mora da dokaže u naredne dvije utakmice da je zasluži poziv – objasnio je Tuhel, prenosi Sportal.
Tuhel je pričao o povratku Džuda Belingema i Fila Fodena.
– Dobro je što se Džud vratio. U posljednja dva dana vladala je dobra atmosfera i svi su srećni što su u kampu. Dobro je raspoložen i vidim da mu se igra, kao i svim ostalim. Stav i energija na terenu su onakvi kakvi želimo da budu, a Džud je dio toga. Dobro imati Fila Fodena u timu jer je on dobar igrač i fin momak – istakao je Tuhel.
“Srbiji u Beogradu nismo dali da diše”
– Mislim da ćemo da se suočimo sa veoma patriotski raspoloženim srpskim sastavom i sa veoma patriotski raspoloženim novim trenerom. Trenerom koji je navikao na turnirski fudbal sa srpskom reprezentacijom do 20 godina i navikao je na klupski fudbal u visokokvalitetnoj španskoj ligi. Mislim da na kvalitet njihovog tima i klubove u kojima igraju srpski fudbaleri, ne bi trebalo da tumačimo rezultat od 5:0 iz Beograda kao laku utakmicu, nije bilo lako ono što smo tamo uradili. Jednostavno, nismo im dali da dišemo i to sada moramo da ponovimo. Sada je tu novi trener, sa novom energijom i sa istom grupom dobrih i ponosnih igrača. Pored svega toga, za njih je ovo u osnovi finale, tako da mislim da ćemo vidjeti najbolju stranu srpskog tima, a to je jak tim – rekao je Tuhel, i dodao:
– Za to se pripremamo, a navijači će nadamo se, biti uz nas. Tako da je najbolji trenutak možda da ubrzamo igru i skinemo pritisak sa lopte – što znači da primjenimo naš visok presing i krenemo na njih od prvog minuta kako bismo osigurali da iskra stigne do naših navijača i da se, nadamo se, stvori dobra atmosfera – zaključio je Tuhel.
Podsjetimo, susret između Srbije i Engleske igra se sutra na Vembliju od 20:45 časova.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.