Fudbal

"Nismo zaslužili ovakav ishod" Vico Zeljković žali zbog sinoćnjeg remija

Predsjednik Fudbalskog saveza BiH Vico Zeljković oglasio se nakon remija s Austrijom (1:1), kojim je reprezentacija ostala bez direktnog plasmana na Svjetsko prvenstvo.

Vico Zeljković
FOTO: SPORTSPORT/YOUTUBE/SCREENSHOT

Izrazio je veliko žaljenje, jer su Zmajevi primili gol u samom finišu susreta.

– Šta drugo reći nego da je velika šteta. Mundijal smo imali u džepu sve do 15 minuta prije kraja utakmice. Momcima se zaista nema šta zamjeriti, borili su se od prve do posljednje minute. Mislim da nakon svega što smo prikazali nismo zaslužili ovakav ishod – napisao je Zeljković na društvenim mrežama.

Dodao je da ekipa mora ostati mentalno čvrsta i pripremiti se za baraž.

– Ne smijemo klonuti duhom. Pred nama je baraž i s igrom koju smo pokazali tokom ovih kvalifikacija, siguran sam da nikome neće biti drago da nas dobije za protivnika. Moramo se što prije psihički oporaviti i mart dočekati na 200 posto svojih mogućnosti, na svim nivoima – poručio je Zeljković.

Podsjetimo, fudbalska reprezentacija BiH igraće u baražu za Svjetsko prvenstvo nakon što su sinoć u Beču remizirali protiv Austrije 1:1, prenosi Klix.

Pročitajte još

Zmajevi će na žrijebu biti u trećem šeširu, a poznati su i potencijalni rivali.

BiH neće biti nositelj u trećem šeširu, a mogući rivali su iz drugog šešira, a to su: Vels, Češka, Slovačka i Poljska.

Standings provided by Sofascore