Naime, trener Slaviša Stojanović je nakon poraza od Rudara istakao kako Željina igra nije onakva kakvu zaslužuju navijači te je najavio razgovore sa šefovima kluba.
Ishod je bila podrška Stojanovića, dok se klub odlučio na rez igračkog kadra.
Kako saznajemo, Plavi će se u narednom periodu zahvaliti na saradnji četvorici Holanđana– Kolinu Sidorfu (30), Đovaniju Trupeu (27), Džoiju Koningsu (27) i Ismailu Uladu M'Handu (21).
Sidorf je igrač koji je dobio najviše prilika za igru od pobrojanih, budući da je uglavnom počinjao utakmice u prvenstvu, a odigrao je njih 17 u kojima je postigao jedan gol i imao jednu asistenciju.
Trupe je skupio 11 nastupa, ali je polovinu njih igrao ulazeći s klupe, dok je Konings samo jednu utakmicu u prvenstvu počeo od prve minute. U preostalih devet ulazio je kao rezerva.
Ulad M'Hand se, takođe, nije naigrao na Grbavici te je skupio sedam nastupa, uglavnom ulazeći s klupe, a upisao je i jednu asistenciju.
Odlazak četvorice igrača koji su bili na meti kritika i navijača, što se moglo primijetiti na utakmici protiv Rudara, ne bi trebalo da bude udar na igrački kadar Plavih, budući da Stojanović i dalje na raspolaganju ima gotovo 30 fudbalera.
Priliku za izlazak iz velike krize Željezničar će imati već u subotu kada će Plavi u prvenstvu odmjeriti snage s Veležom na stadionu Rođeni, piše Klix.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.