GALSKI PIJETLOVI OSVOJILI BRONZU Francuska nakon preokreta protiv Njemačke stigla do medalje

Rukometna reprezentacija Francuske osvojila je bronzanu medalju na Svjetskom prvensvu za rukometaše, a u duelu za treće mjesto Francuzi su pobijedili jednog od domaćina šampionata, Njemačku sa 26:25.

Međutim, nije na početku izgledalo da će “galski pijetlovi” doći do medalje pošto je Njemačka bila blja reprezentacija u prvih 30 minuta koje je okončala sa četiri gola prednosti 13:9. Međutim, Francuska je po uputstvima Didiera Dinara, specijaliste za odbranu, zaigrala u nastavku, drugo poluvrijeme dobila za 17:12 za končan trijumf.

Najefikasniji u timu Francuske bio je Kentin Mahe dok je bolji od ostalih kod “pancera” bio Uve Genhajmer sa identičnim učinkom.

U finalu Svjetskog prvenstva od 17 časova i 30 minuta sastaju se Danska i Norveška.