Gračanica položila oružje: Borac je u finalu Kupa BiH, gledaćemo srpski derbi u Boriku

Rukometaši Borca plasirali su se u finale Kupa BiH, nakon što su u fenomenalnoj utakmici savladali ekipu Gračanice.

Završnica Kupa igra se u banjalučkoj dvorani Borik, a crveno-plavi su rezultatom 29:26 savladali Gračanicu u polufinalu.

Izabranici Irfana Smajlagića će se u finalu u nedjelju od 20.30 sastati sa ekipom Leotara koja je bila bolja od Konjuha, pa ćemo gledati srpski derbi.

Gledali smo vrlo zanimljivu utakmicu. Borac je od starta stekao dva gola prednosti, ali je Gračanica ipak u samom finišu uspjela da izjednači, pa se na poluvrijeme otišlo neriješenim rezultatom 14:14.

Crveno-plavi su ponovo stekli prednost na startu drugog poluvremena. Konstantno je razlika bila oko 2 gola prednosti za Borac, ali Gračanica nije dozvoljavala protivniku da se odlijepi.

Ušli smo u neizvjesnu završnicu kada Gračanica prilazi na gol zaostatka, 2 minuta prije kraja meča, ali je Borac odbio taj nalet, iako je imao igrača manje do kraja meča.

Predvođeni sjajnim Nedimom Hadžićem koji je imao 10 golova i bio najefikasniji pojedinac u pobjedničkoj ekipi, Banjalučani su ostvarili trijumf i plasirali se u finale.

Treba napomenuti da je golman Borca Nebojša Grahovac upisao 11 odbrana.