"GRAĐANI" U FINALU Siti čeka Čelsi ili Real Madrid

Fudbaleri Mančester Sitija prvi su finalisti fudbalske Lige šampiona.

Nakon što su izabranici Pepa Gvardiole slavili u prvom meču sa 2:1, oni su ovaj trijumf samo potvrdili u revanšu pobijedivši na domaćem terenu sa 2:0.

Iako se činilo da Parižani otimaju inicijativu, u vođstvo je došao domaći tim u 11. minutu.

Zidčenko je sjajno proigran na lijevom krilu od strane golmana Edersona, ponio je loptu do ivice kaznenog prostora, ubacio je u sredinu ka De Brujneu, čiji je udarac u toj kontri na kratko izblokiran, ali je lopta otišla ponovo u desnu stranu, gdje je natrčao Marez i donio vođstvo “građanima”

Šest minuta kasnije zaprijetili su i gosti, ali Markinjs glavom pogađa prečku.

Siti je nešto ofanzivnije ušao u drugi dio meča, a do novog pogotka “građani” su stigli u 65. minutu, nakon milimetarski precizne kontre.

Foden – De Brujne – Foden, to je bila kombinacija po lijevom krilu, a onda je uslijedilo precizno nisko dodavanje na rub peterca, gdje je Rijad Marez lako savladao golmana Navasa i postigao drugi gol na utakmici.

Od 69. minuta Pari Sen Žermen ostao je bez igrača, Di Marija je isključen zbog naguravanja i već tada je bilo jasno da će Siti u finale, jer su u tom trenutku Parižanima nedostajala čak tri gola.

Priliku za pogodatk PSG je imao u poosljednjem minutu kada je Neimar pokušao iz slobodnog udarca sa ruba šesnaesterca, ali je toliko loše izveo ovaj slobodnjak da je lopta otišla visoko preko gola.

Siti je 29. maja u finalu igrati protiv boljeg iz duela Čelsi – Real Madrid, koji se igra sutra od 21 čas.